W ósmej rundzie Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej szczególnie ciekawie zapowiadała się partia Jolanty Zawadzkiej z Aliną Kaszlinską. Emocje nie trwały jednak długo, bo wrocławska arcymistrzyni szybko ograła rywalkę.

Rok temu starcie Joli Zawadzkiej z Aliną Kaszlinską w ostatniej rundzie decydowało o zwycięstwie w całym turnieju. Wówczas górą była zawodniczka z Rosji. Tym razem wrocławianka wzięła rewanż, wygrywając pojedynek bardzo szybko – po zaledwie 23 ruchach. Jola zaczęła turniej od dwóch porażek, ale finisz ma imponujący. W sześciu kolejnych partiach zdobyła pięć punktów, a w ostatniej rundzie jej rywalką będzie liderująca Zhansaya Abdumalik, która jest już o krok od wygrania turnieju. W środę szybko zakończył się też pojedynek Klaudii Kulon z Kariną Szczepkowską, w którym już po 13 ruchach padł remis. Długo trwała natomiast rywalizacja Abdumalik z Yuliyą Shvayger, w której reprezentantka Kazachstanu ostatecznie była lepsza. Wygrała też Anastasia Bodnaruk – jedyna przed ostatnią rundą szachistka, która może jeszcze dogonić w klasyfikacji Zhansayę. W starciu Moniki Soćko z Mariolą Woźniak padł remis.

Wyniki 8 rundy: Yuliya Shvayger – Zhansaya Abdumalik 0-1, Jolanta Zawadzka – Alina Kaszlinska 1-0, Monika Soćko – Mariola Woźniak 1/2, Klaudia Kulon – Karina Szczepkowska 1/2, Anastasia Bodnaruk – Salome Melia 1-0.

W 9. rundzie (czwartek, godz. 10.00) zagrają: Salome Melia – Yuliya Shvayger, Karina Szczepkowska – Anastasia Bodnaruk, Mariola Woźniak – Klaudia Kulon, Alina Kaszlinska – Monika Soćko, Zhansaya Abdumalik – Jolanta Zawadzka.

Tabela po 8 rundzie.

(Relacja Tomasz Brusiło www.polonia.wroclaw.pl)