W szóstej rundzie Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej zmierzyły się ze sobą dwie najmłodsze uczestniczki turnieju: Zhansaya Abdumalik i Mariola Woźniak. Wygrała reprezentantka Kazachstanu, która została liderką turnieju.

Zaledwie 16-letnia Zhansaya Abdumalik do Wrocławia przyjechała w bardzo dobrej formie i po sześciu rundach przewodzi turniejowej klasyfikacji z dorobkiem 4,5 pkt. Reprezentantka Kazachstanu nie przegrała jeszcze żadnej partii, a na koncie jak dotychczas ma po trzy zwycięstwa i remisy. Ciekawie będzie we wtorek, gdy zmierzy się z ubiegłoroczną triumfatorką turnieju Aliną Kaszlinską. W poniedziałek reprezentująca Rosję (i świetnie mówiąca po polsku) Kaszlinska zremisowała z Yulią Shvayger, a Monika Soćko zaliczyła remis w starciu z Melią Salome. Po słabszym początku na właściwe tory wróciła Jolanta Zawadzka, która tym razem pokonała koleżankę z reprezentacji Polski – Karinę Szczepkowską.

Wyniki 6 rundy: Yuliya Shvayger – Alina Kaszlinska 1/2, Zhansaya Abdumalik – Mariola Woźniak 1-0, Jolanta Zawadzka – Karina Szczepkowska 1-0, Monika Soćko – Melia Salome 1/2, Klaudia Kulon – Anastasia Bodnaruk 0-1.

Tabela po 6 rundach.

(Relacja T. Brusiło, polonia.wroclaw.pl)