W dniach 23.11-01.12.2016 roku w siedzibie Polonii Wrocław odbędzie się VI arcymistrzowski Turniej Szachowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Organizatorem jest Polski Związek Szachowy, we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Szachowym. Grającym dyrektorem jest arcymistrzyni Jolanta Zawadzka. W turnieju wystąpi cała reprezentacja Olimpijska: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska, Klaudia Kulon oraz Mariola Woźniak. Polski zmierzą się z arcymistrzyniami: Melią Salome (Gruzja), Julią Szwajgier (Izrael), niezwykle utalentowaną Żansają Ambumalik (Kazachstan), oraz Rosjankami Aliną Kaszlińską i Anastazją Bodnaruk. W trakcie ceremonii otwarcia Minister Andrzej Dera odznaczył srebrną medalistkę z Baku Mariolę Woźniak oraz Trenera Kadry Kobiet – Marka Matlaka Złotym Krzyżem Zasługi.

Więcej na stronie Polskiego Związku Szachowego

W trzeciej rundzie Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej zanotowano aż cztery remisy. Turniej jak na razie jest bardzo wyrównany i po trzech rundach aż sześć szachistek ma na koncie po 2 punkty. W piątek podziału punktów nie było tylko w partii Kariny Szczepkowskiej z Mariolą Woźniak, w której górę wzięło doświadczenie Kariny. Pozostałe partie zakończyły się remisami, a w konsekwencji po trzech rundach na czele klasyfikacji mamy aż sześć zawodniczek z dorobkiem 2 punktów. Są to: Monika Soćko, Anastasia Bodnaruk, Zhansaya Abdumalik, Yuliya Shvayger, Karina Szczepkowska i Alina Kaszlińska.

Pełna relacja z zawodów na stronie Polonii Wrocław

Wrocław po raz kolejny będzie gospodarzem Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Od środy w siedzibie Klubu Szachowego Polonia przy ul. Wita Stwosza rywalizuje dziesięć szachistek, w tym pięć reprezentantek Polski, które w tym roku osiągnęły historyczny dla polskich szachów sukces, zdobywając srebrny medal Olimpiady Szachowej w Baku! To niepowtarzalna okazja, by w stolicy Dolnego Śląska zobaczyć w akcji wszystkie nasze „Sreberka”.

Więcej na GrupaDSA.pl

Dziś we Wrocławiu rozpoczął się Arcymistrzowski Turniej Szachowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Bierze w nich udział pięć Polek, które zajęły drugie miejsce na olimpiadzie szachowej w Baku. Kup prenumeratę cyfrową Gazety Wrocławskiej W siedzibie Klubu Szachowego Polonia przy ul. Wita Stwosza 37-38 rywalizuje dziesięć szachistek, z których połowa to reprezentacja Polski. Nasze panie w tym roku osiągnęły historyczny sukces, zdobywając srebrny medal Olimpiady Szachowej w Baku.

Czytaj więcej na gazetawroclawska.pl

Od 23 listopada do 1 grudnia trwa VI Arcymistrzowski Turniej Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. W międzynarodowych zmaganiach wśród dziesięciu uczestniczek jest aż pięć Polek. Turniej rozgrywa się w Klubie Szachowym Polonia przy ul. Wita Stwosza 38. Zawodniczki zagrają w systemie kołowym, czyli ‘’każdy z każdym’’. Pula nagród obejmuje 12 tysięcy złotych.

Więcej na stronie: Wroclawianin.info

Wrocław po raz kolejny będzie gospodarzem Arcymistrzowskiego Turnieju Szachowego Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Od środy w siedzibie Klubu Szachowego Polonia przy ul. Wita Stwosza rywalizować będzie dziesięć szachistek, w tym pięć reprezentantek Polski, które w tym roku osiągnęły historyczny dla polskich szachów sukces, zdobywając srebrny medal Olimpiady Szachowej w Baku! To niepowtarzalna okazja, by w stolicy Dolnego Śląska zobaczyć w akcji wszystkie nasze „Sreberka”.

Więcej na stronie wroclaw.pl

23.11.2016 rozpocznie się we Wrocławiu VI Arcymistrzowski Turniej Szachowy Kobiet im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. W turnieju wystąpi cała reprezentacja Olimpijska: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska, Klaudia Kulon oraz Mariola Woźniak. Dwa miesiące temu drużyna ta odniosła historyczny sukces, zdobywając na 42 Olimpiadzie w Baku srebrny medal.

Więcej na stronie: szachylodz.org

Po raz szósty rozegrany zostanie już jeden z nielicznych na świecie turniejów kołowych kobiet. Dzięki staraniom naszej srebrnej medalistki z Baku arc. Jolancie Zawadzkiej do Wrocławia udało się ściągnąć cała „srebrną” drużynę oraz nie mniej utytułowane rywalki z zagranicy.

Więcej na chessbrains.pl